دسته‌ها

موفقیت(مدیریت استراتژیک)

موفقیت(مدیریت استراتژیک)

 آیا رمز موفقیت در دانستن چیزهایی است که دیگران نمیدانند؟!

ارزش هر علمی به کاربرد و استفاده از آن است و دانستن چیزهای جدید وقتی ارزشمند است که به محصولات و خدمات یا رفتارهای نوآورانه با ارزش افزوده مناسب تبدیل شود.

اینترنت در سال ۱۹۹۰ ظهور همگانی یافت بسیاری از مردم دنیا آنرا آن موقع درک نکردند، تعداد کمی متوجه شدند که حرکت جدیدی در حال شکل گرفتن است و ممکن است قواعد بازی را در عصر جدید دچار تغییرات اساسی نماید.

اما بسیاری از همین افراد که متوجه این قواعد جدید شدند هیچ کاری نکردند و فقط تعداد بسیار محدودی دست به کار شدند و بهره لازم را از آن نصیب خود کردند.

جف بزوس یکی از این افراد معدود بود که تشخیص داد، اینترنت می‌تواند فضایی را ایجاد نماید که توزیع و فروش الکترونیکی را جایگزین توزیع و فروش سنتی نماید و به همین دلیل دست به کار شد و در سال ۱۹۹۵ کتاب فروشی آنلاین آمازون را راه اندازی کرد و از آن سال محصولات و خدمات دیگری را به فعالیت هایش اضافه کرد.

امروز در سال ۲۰۱۷ این شرکت خرده فروشی الکترونیکی جهان با فروش ۳۱۷ میلیارد دلار در جایگاه هشتمین برند با ارزش دنیا با ارزش ۵۰ میلیارد دلار ایستاده است!

این نتیجه و محصول عمل به چیزهایی است که او زودتر از دیگران آنرا تشخیص داد، در حالی که افراد زیادی بودند که این تغییر را تشخیص دادند و حتی زودتر از جف بزوس، اما چون کاری نکردند چیزی هم نصیبشان نشد!!!

دانستن چیزهایی که دیگران نمی‌دانند فرصتی برای موفقیت و پیشرفت است، اما ضامن موفقیت و پیشرفت دست به کار شدن و اقدام زودتر از دیگران است.

نمونه بارز و ایرانی این نتیجه گیری را می‌توان در خرده فروشی آنلاین دیجی کالا و حمل و نقل مسافر در اسنپ و تپسی مثال زد!

در حالی که افراد زیادی بودند که زودتر از دیگران به این تغییرات در فضای کسب و کار پی بردند اما چون دست به کار و عمل نشدند موفقیتی هم بدست نیاوردند!

بکوشیم زودتر از دیگران فرصت ها را درک کنیم و زودتر از دیگران دست به کار شویم….

 

بدون نظر

ارسال یک دیدگاه