دسته‌ها

کارکردن و مدیریت افراد آزار دهنده

کارکردن و مدیریت افراد آزار دهنده

۵ راه برای مدیریت و کار کردن با افراد آزار دهنده

🔸 در جایی از مسیر حرفه ای خود احتمالاً به افرادی آزاردهنده برخواهید خورد. افرادی که شاید سؤالات بسیاری می پرسند، تلاش می کنند تا از یک موضوع بسیار شخصی سردربیاروند و یا مدام بهانه و تقاضا دارند.
ممکن است وسوسه شوید کسی را که شما را آزار می دهد نادیده بگیرید و یا زمانی که نزدیک است کنترل خود را از دست بدهید، از او دوری بجویید.
به هر صورت ، ممکن است این بهترین استراتژی پیش رو نباشد. افرادی که بیشترین آزار را به شما می رسانند، بسته به مجموعه مهارت ها و معلوماتشان، ممکن است بهترین انتخاب شغلی شما باشند.

🔸 شخصیت های آزاردهنده می توانند انرژی شما را تخلیه کرده، بهره وری شما را زدوده، و روحیه و اثربخشی شما را به عنوان یک مدیر تقلیل بخشند. البته شما می توانید نحوه تشخیص و مدیریت این شرایط درون سازمانی را به نفع تمامی افراد درگیر فرا بگیرید.
در اینجا به ۵ تاکتیک اشاره می کنیم که می توانید جهت مدیریت و کار کردن با افراد آزار دهنده امتحان کنید.

۱⃣ انرژی خود را نگاه دارید

با محدود کردن زمان صرف شده برای تعاملات، به دیگران اجازه ندهید انرژی شما را تحلیل برده و یا خشم شما را برانگیزند. به جای آنکه شخص آزاردهنده را به طور کلی کنار بگذارید، به کمک های آنها احترام گذاشته و در عین حال واکنش هایتان را مدیریت نمایید.
به هنگام عدم موافقت، مکالمۀ خود را با گفتن عباراتی از قبیل : «با اینکه با تو موافق نیستم، ولی از اینکه نظرت را با من در میان گذاشتی متشکرم» و یا «ما باید بپذیریم که در این خصوص با هم اشتراک نظر نداریم» منحرف سازید.

۲⃣ حد و مرز تعیین کنید

مرزهای روشنی تعیین کرده و در تقویت آنها بکوشید. این موضوع به کارمندان کمک می کند تا به هنگام تقاضاهای بی مورد، تجاوز از حدود، و یا پرسیدن سؤالات شخصی مراقب رفتارشان باشند. اگر شخصی موضوعی نامناسب را مطرح کرد، مؤدبانه مرزها را با گفتن جملاتی از قبیل زیر یادآوری کنید: «اگرچه به نگرانی شما احترام می گذارم، ولی ترجیح می دهم راجع به این موضوع در محل کار صحبت نکنم».

۳⃣ محدودۀ زمانی تعیین کنید

از ابتدای مکالمه، زمان در دسترس را با گفتن جمله ای همانند این مشخص نمایید: «از صحبت با شما خوشحالم؛ فقط باید بگویم که ده دقیقه زمان تا شروع جلسه ام باقی است» و یا اینکه می توانید تعاملات خود را در وقفۀ میان رویدادهای دیگر تنظیم نمایید.

۴⃣ خود را با گونه های مختلفِ شخصیتی آشنا سازید

مدیریت دیگران به معنای یادگیری استایل شخصیتی آنها و بهترین روش انگیزاندن آنهاست.
بیایید مثالی بزنیم: برخی افراد نیاز به دستگیری و توضیحات بسیار دارند درحالیکه برخی دیگر ترجیح می دهند به تنهایی و با سرعتِ خود کار کنند.
تمام تلاش خود را بکار برید تا به هنگام لزوم بتوانید سبک مدیریتی خود را با آنها تطبیق داده و در عین حال مسیر روشنی را به دست دهید.

۵⃣ مراقب زبان بدن خود باشید

ممکن است به هنگام صحبت با یک شخص آزاردهنده وسوسه شوید تا دست به سینه بایستید، چشم هایتان را به سوی دیگر بچرخانید، و یا خشم و عصبانیت خود را نشان دهید. ولی باید بدانید که به عنوان یک مدیر دیگران همیشه شما را زیرنظر دارند. شما نمی توانید رفتار آزاردهندۀ شخص دیگر را تغییر دهید ولی می توانید نحوۀ واکنش خود را کنترل کنید. لبخند بزنید، با احترام گوش کنید و در تمامی حرکات خود انسجام و وقار داشته باشید.

🔸 این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که ممکن است خودتان گاهی بدون اینکه بدانید، همان شخص آزاردهنده باشید!
تشخیص واکنش های سایرین نسبت به شما می تواند سرنخ هایی به شما بدهد مبنی بر اینکه لازم است رفتارهایتان را تغییر دهید.
همانطور که قانون طلایی بیان می کند: «با دیگران به گونه ای رفتار کن که دوست داری دیگران با تو رفتار کنند».

بدون نظر

ارسال یک دیدگاه